Previous Next

Milline saab olema 4H suvi?

Kuna volinike koosolekul vastuvõetud otsusega jääb ära selle aasta Eesti 4H suurlaager, siis selle asemel viiakse läbi mitmeid tegevusi ning laagreid meie piirkondades.

Pärnumaa laagri „Meie klubi ja muud loomad“ korraldab 28.-29. Augustil Lõpe klubi Dixie. Laagris tutvuvad 4H noored loomadega, põllumajandusega, mahetoodangu tootmisega, näitamaks, et inimene ja loodus saavad elada sümbioosis. Laagris saadakse elulisi näiteid põllumajanduse kasulikkusest, külastatakse meiereid, tutvutakse jahindusega, eksootiliste loomadega, viiakse läbi innovaatiline vaba lava ning külla tulevad 4H vilistlased jagama oma kogemusi.

Järvamaa piirkonna suvepäevad saavad teoks 13.-14. Juuli 11km pikkuse kanuumatkana ning sihtpunktis Purdi mõisas pannakse üles telklaager. Suvepäevade kestel ning laagripaigas saab teadmisi läbi mitmekülgsete tegevuste: veeohutusalane instrueerimine, kanuumatk, töötoad "Veemuusika" ja "Keskkonnateadlik 4Hkas", virtuaalnäituse koostamine, vaadi- ja tünnisaun, tasakaalu oskuste arendamine SUP laudadel. Registreerida saab laagrisse 8. Juulini https://forms.gle/aerfoJxne9DryKcc6 , kogu info on üleval Järvamaa piirkonna FB lehel.

Harjumaal kestab mobiilne laager terve suve jooksul, avalöök toimus juba 15. Juunil Viskla kiiklas. Mobiilse laagri eesmärk on viia noored oma piirkonna erinevatesse maakohtadesse ning tutvuda sealse elu ja oluga. Läbi juuli ja augusti kestvas suvelaagris viiakse läbi matkasid, fotoorienteerumisi, fotograafia töötube, külastatakse loomaaeda, mängitakse discgolf. Tervist edendab vabatants ja pilates. Käelisi oskuseid arendab keraamika, meisterdamine ja disain. Laagri jooksul toimunud tegevustest pannakse kokku lühifilm.  

Virumaa suvepäevad toimuvad 20.-21. Juulil Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Plaanis on palju tegevusi: jalgrattamatk, ujumine, päästeameti töötuba, käsitöö, slime töötuba, discgolf, henna, ragulka tegemine, drooni töötuba, nutiorienteerumine, seikluspargi külastus ning laagri lõppedes valmib drooniga videotervitus teistele piirkondadele.

Jõgevamaa suvelaagris Palu puhkekeskuses 11.-13. Augustil saab tegeleda paljude tegevustega, mis puhkekeskus võimaldab: matkatakse matkaradadel, võisteldakse pallimängudes, saab harrastada veesporti, sõita vesijalgratastega. Õhtuprogrammid panevad kokku noored.  Registreerimine laagrisse on avatud. Info leiab Jõgevamaa FB lehelt.

16.-19. juuli toimuvad Eesti 4H üle-eestilise noorteaktiivi koolitus- ja meeskonnapäevad Saaremaal. Noorte arendamiseks on planeeritud palju tegevusi: erinevad maatöö võtted, võrkpall, puu istutamine, ujumine, matkamine, leiva küpsetamine, kala puhastamise töötuba ja/või merele minek, saun, kriidivärvi kasutus, sõltuvusteemaline jututuba, noorteaktiivi koolituskava ja tegevuste planeerimine. Lisaks külastatakse paari noortekeskust infotundide läbiviimiseks.

Kuna suurlaagris noored sel aastal ei kohtu, siis võeti plaani 22. Juulil ühiselt kõikides piirkondades tegevusi teha ning võimalusel omavahel virtuaalselt kohtuda.
Pärnumaal matkavad Dixie klubi liikmed ning Kärmed Tootsikad peavad veepidu koos orienteerumisega. Tõstamaa klubi Positiivne läheb üheskoos mere äärde. Harjumaa piirkonnas toimub väljasõit Klooga järve äärde. Järvamaa viib läbi virtuaalse viktoriini Kahoot keskkonnas. Jõgevamaa piirkonnas planeeritakse kokkusaamine koos Jõgevamaa noorteaktiiviga. Virumaa saadab teele suvepäevadel valminud drooni tervitusvideo ning ka Tartumaa tervitab Eesti 4H piirkondi virtuaalse tervitusega.

Soovime kõigile meeleolukat ja tegevusi täis suve ning kohtumiseni piirkondade laagrites!

Lehekülg 1 / 5

© 2020 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.