Previous Next

Jõgevamaa piirkonna aasta algas talvelaagriga Adaveres 18.-19. jaanuaril 2019. Osalejaid oli 6 klubist kokku 63 noort ja 4 juhendajat.
Üle aastate oli asjalik ja tegus laager, kus osalejaid vanuses 5-11 aastat oli 4, vanuses 12-14 aastat oli 42 ja 15-17 aastaseid 17.

Laager algas avamise ja gruppidesse jaotamisega. Iga moodustatud grupi esindaja tõmbas loosi 1 Eesti laulja ja laulu nimega, mille kohta tuli õhtu jooksul kogu meeskonnaga valmistada ette playback esinemine. Kohe pärast gruppide moodustamist said kõik laagrilised võimaluse käia uisutamas liuväljal, millel aastaid tagasi alustasid oma  kiiruisutaja teed ka Marten Liiv ja Saskia Alusalu. (Kui eelmisel päeval oli ilmataadi tõttu liuväli suletud, siis reede õhtul oli meie rõõmuks see taas avatud). Pärast uisutamist oli aeg kehakinnituseks ja vaba aeg playback etteastete viimistlemiseks.
Õhtuprogramm algaski fantastiliste etteastetega- ainult vaata ja imesta, kui andekad ikka noored inimesed on. Palju andsid etteastetele juurde ka kostüümid, mida artistid said kasutada. Kui esinemised vaadatud, siis algas disko, mis kestis üle südaöö.
Vaatamata ülevale meeleolule saabus (näiline) öörahu üsna „valutult”. Hommikul muidugi selgus, et osad laagrilised said silma kinni alles mõni tund enne äratust...
Pärast hommikusööki jaotasime laagrilised taas gruppidesse ja saatsime Adavere aleviku peale forojahile. Enne lõpetamist toimus Kahoot, kus oli küsimusi nii 4H kui ka Adavere kohta.
Suur tänu Adavere 4H klubi Kärsitud noortele, kellele see oli esimene laagri korraldamise kogemus!
Suur tänu Adavere Põhikool!
Suur tänu kokatädid Elle ja Mare!
Suur tänu Põltsamaa valla spordiklubi Tervis ja Väino Treiman!
Suur tänu kõikidele laagrilistele!
Suur tänu, piirkonna juhendajad Eha, Inna ja Merily!

Kohtumiseni märtsis Palamusel!
Evi Rohtla

Previous Next

Vaatamata talve ilmselt kõige kehvematele ilmastikuoludele otsustasid kolmeteist Alavere noort koos juhendajaga 2. jaanuaril minna Hiiumaad vallutama ja 4H-d tutvustama. Imeline algatus, kas pole? Kuna praam halva ilma tõttu ei väljunud, siis tänu oma pealehakkamisele veedeti öö hoopis praamil Leiger. Hommikul Hiiumaale jõudes seisti silmitsi olukorraga, kus varasemalt kokkulepitud ööbimiskohas olid öösel torud lõhkenud ning tuli kiiresti uus lahendus leida. Õnneks olid kohalikud noorsootöötajad varmad aitama ja sama kähku, kui saadi teada halbadest uudistest, organiseeriti paremad asemele ning ööbiti eriti vahvas ja suures Emmaste noortekeskuses. Oma tuuri ajal külastati viite erinevat noortekeskust Hiiumaal ning kõikjal saadi infot selle kohta, kuidas nende noortekas asjad käivad, millega noored tegelevad ning mis üldse on noorsootöö seal kandis. Harjumaa piirkonna 4H noored tutvustasid Eesti 4H noorteühendust, rääkisid oma kogemustest ning kutsusid hiidlasi 4Hga liituma. Kõikidesse noortekatesse (Käina, Kärdla, Emmaste, Suuremõisa, Kõrgessaare) jäeti 4H-ga liitumise stardipaketi :). Tagasi koju naaseti plaanikohaselt ning kõik jäid sõiduga rahule! JUHHEI!
Sõit sai teoks tänu Eesti Noorteühenduste Liidu noorteosaluse fondile.

 

 

Previous Next

18. jaanuari tuisusel hommikul kogunesid Pärnu peakontorisse õppepäevale 4H juhendajad. Hommiku sisustas meeleolukate mälestustega meie raudvara Anu Kersalu, kes tutvustas uutele juhendajatele Eesti 4H ajalugu, liikudes samm-sammult tänase päeva poole. Me oleks kuulanud neid mälestusi veel teisegi tunni, kuid oma järge ootas juba ENLi esindaja Heiki Viisimaa, kes tutvustas Noorte osalusfondidest rahastuse saamise võimalusi. Heiki on see, kes jagab headele ideedele noorte osaluse fondist raha, seega kõik, kes olid teemast huvitatud, said nööbist kinni haarata ja kohe oma mõtted läbi arutada.
Peale kosutavat lõunasööki toimus videoettekanne SA Archimedesest Karin Ööveliga ning kuulati Solidaarsusprojektidest - mis ja milleks need on, kuidas taodelda, kes on sihtgrupid ja kuidas toimub rahastus.
Päeva lõpetas meie oma 4H programmi "Maal on vahva!" tutvustus Inga Raudsepa abil. Õpetlikku programmi saab läbi viia lasteaedades ja kooli algklasside osas.
Kogu päeva info visualieeris pildiks juhatuse esimees Helen Siska.

Aitäh kõigile osalejatele ning loodame, et info, mis õppepäevast saadi, osutub kõigile kasulikuks.

 

Previous Next

25.01.2019 toimus Eidapere kultuurimajas Eidapere Kooli luulepäeva üritus. Korraldajateks olid 4H klubi värskeim liige Eidapere Edukad. Luulepäeva avasõnad ütles Eidapere Kooli direktor Riina Tomingas. Elisabet Kokk (6.kl) ja Rasmus Lind (7. kl) esitasid  luulepõimiku, mis on koostatud poetess Virve Osila loomingust. Laste jaoks olid valmis pandud kolm õpituba. Kriidiku õpitoas viisid läbi mitmesuguseid õppemänge Elisabet Kokk ja õpetaja Evelin Kokk. Be-Botti õpitoas tegelesid lastega Rasmus Lind ja õpetaja Ester Randma. Be-Botti õpituba osutus väga populaarseks, kus noorema vanuseastme lapsed ei soovinud sealt lahkuda. Pingutustnõudev ja kunstirõõmu pakkus kunsti õpituba, mille läbiviijateks olid Laura Kurrusk (4. kl) ja õpetaja Mari Vest. Lõpptulemusena valmis tapeedi tagaküljele tänavad, kuhu iga osaleja joonistas maja.


Luulekonkursil osalesid Kärmed Tootsikad, Pärnjõe Semud, Eidapere Edukad ja Osula Põhikool. Luulekonkurss toimus kolmes erinevas vanuseklassis. Züriisse kuulusid: harrastusnäitleja ja eraettevõtja Maarja Sepp, Eidapere Kultuurimaja juhataja Helgi Randla ja ajalooõpetaja Jaanus Randla.  Päeva oodatuim hetk oli võitjate välja kuulutamine. 

Tulemused on järgmised:
1.-3. klasside:
Kuldsuu on Erki Teearu Eidapere Koolist
Hõbekõri on Sture Akker Pärnjõe Põhikoolist
Pronkshääl on Carola Raidmäe Eidapere Koolist.

4.-6. klasside:
Kuldsuu on Urmet Saar Tootsi Põhikoolist
Hõbekõri on Madli Soon Osula Põhikoolist
Pronkshääl on Hendrik Karro Pärnjõe Põhikoolist

7.-9. klasside:
Kuldsuu on Janeliis Sootna Pärnjõe Põhikoolist
Hõbekõri on Hanna Mändmaa Tootsi Põhikoolist
Pronkshääl on Rasmus Lind Eidapere Koolist

Pildimaterjal FB lehel

Previous Next

Talveakadeemia toimub taas!

Mis? Noorteühing Eesti 4H Talveakadeemia „Ou, vaata kaarti! Me oleme Jänedal“  on 4H noorteaktiivi ja peakontori koostööl korraldatud kolmepäevane kohtumine, mis on saanud juba traditsiooniliseks talviseks sündmuseks. Igal aastal oleme oma sündmust viinud erinevatesse Eesti kohtadesse ja sel aastal oleme jõudnud otsapidi Jänedale. Talveakadeemias osalevad noored vanuses 13+ klubidest üle Eesti, lisaks 4H liikmetele on oodatud ka mitteliikmed.
Laagris ravime vaimu ja tervist läbi erinevate tegevuste. Toimub taliolümpia, öömatk, tuline noortepoliitikat puudutav arutelu, külla tuleb üllatusesineja ning palju muudki huvitavat.

Millal? 8.-10. veebruar 2019

Kus? Jäneda koolis

Rohkem infot asukoha kohta järgmiselt lingilt: http://www.janedakool.ee/

MIDA KAASA HAARATA?

 Soojad riided õues tegutsemiseks (müts, sall, kindad, soojad jalanõud, talvepüksid jne.)

* Vahetusriided (nii õues kui koolimajas sees tegutsemiseks)
* Vahetusjalanõud/sussid/villased sokid koolis ringi tatsamiseks
* Hügieenitarbed (rätik, pesemisvahendid jne.)
* Isiklikud ravimid (allergiatabletid, peavalutabletid jne.)
* Midagi head endale ja oma uutele sõpradele (soovitatav mida saaks sooja tee kõrvale ampsata, mida saab teistega jagada)
* Ööbimine toimub Jäneda kooli klassiruumides. NB! Kaasa tuleks võtta isiklik magamismadrats, magamiskott, padi. Kui liiga külm, siis lisa tekk!
* HEA TUJU JA ENERGIAT TEGUTSEMISEKS!
* Oodatud on ka kitarrid ja muud muusikalised instrumendid. Tingimuseks on vaid see, et osaleja kannab ise nende transpordi ja korrashoiu eest hoolt

REGISTREERIMINE JA OSALUSTASU

Kui soovid Jäneda koolis toimuvas Talveakadeemias osaleda, siis registreeru ennast sellel lingil – https://goo.gl/forms/AnwD6Itd3AODWs5S2

Osalustasu on liikmele 5 € ja mitteliikmele 8 € (see katab osaleja toitlustuse kulud).

On võimalus teha ka ülekanne Eesti 4H arvelduskontole:

SEB AS a/a EE641010002005984009

Selgituseks: Talveakadeemia 2019, osaleja nimi, liige/mitteliige

NB! Kui juhendaja korjab raha enda kätte ja maksab korraga, siis tuleks selgituseks panna laste arvu ning osalejate nimekiri saata meiliaadressile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

NB! Hea osaleja! Ole kindel, et teie grupiga on kaasas vähemalt üks juhendaja või täiskasvanud vastutav isik. Kui teil seda ei ole, võtke kindlasti ühendust meie, aktiiviga ning takistuseks see kindlasti ei jää!

NB! Hea juhendaja! Palun hoolitse selle eest, et teie noored on ka Teid laagrisse minekust teavitanud ning et neil oleks olemas lapsevanema nõusolek.

NB! Võta kaasa või saada eelnevalt noorteaktiivi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. meilile vanema nõusolekuleht.

TRANSPORT

Eesti 4H ei organiseeri ühist bussi ja transport tuleb osalejal ise maksta. Meie soovitus siinkohal on - grupeeruge. Näiteks kui on klubist mitu inimest minemas, siis andke sellest juhendajale märku ning leiate koos lahenduse. Või teades, et ka sõber läheb, siis planeerige transport ühiselt.

Jänedale saab nii rongi kui bussiga, lõpp-peatuse nimeks mõlemal puhul “Jäneda”. Rongiga tulijatel võtta kindlasti ühendust korraldusmeeskonnaga, sest rongijaam asub laagrikohast paari kilomeetri kaugusel.

KÜSIMUSTE JA MUREDE KORRAL PÖÖRDUDA:

Karmen Pikkmets,

Telefon: 58169179

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.