Previous Next

Kuulutame välja NIP'i võistluse, millel on kohe eriti magus auhind - tasuta pääse suvepäevadele! Vaata kuulutust, uuri kodulehel olevaid NIP'e, mida saaksid valmistada või mõtle välja midagi hoopis uut, mida teistele tutvustada. Kõik juhendid leitavad kodulehelt - http://www.eesti4h.ee/nipid
Pilte tehtud tööde kohta koos koostamise vormiga (olemas kodulehel) ootame aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. kuni 2. juunini 2019.

Previous Next

8.-10. veebruaril 2019 kogunesid aktiivsed noored Jäneda Koolimajja, et osaleda Eesti 4H Talveakadeemias. Reedel sai akadeemia avapaugu: õhtuks jõudis kohale pea seitsekümmend osalejat, kes tulid Jänedale üle Eesti. Peale maitsvat õhtusööki tutvuti üksteisega läbi erinevate mängude. Kaaslaste nimed selged mindi üheskoos öömatkale, et leida üles kaduma läinud Eesti 4H maskott Hiir Hubert. Kogu seltskond jaotati kahte tiimi ning nii mindigi talisesse metsa Hubertit otsima. Rajal leidus mitmeid erinevaid tegelasi ja juhtumeid, mis olid veidi kõhedust tekitavad ja hirmutavad. Kadunud Hubert leiti siiski üles ning õhtu võis rahulikult jätkuda.

Teist päeva alustas Heleri All, inspireeriv 4H noor, vestlusringiga, kus ta tutvustas ennast ja enda tegemisi. Peale mõnusat jutustamist suunduti aga õue, et võistelda taliolümpial. Võistlus oli tasavägine ja pingeline, kuid ei puudunud ka lõbu ega nali. Võistluste vahepeal peeti maha üks vägev lumesõda. Olümpial võisteldud, mindi väsinuna sööma head sooja suppi, millele järgnes ärateenitud puhkepaus. Õhtuprogrammi alustas Tuline Arutelu, kus arutleti ja vaieldi, kas maskottidel peaks olema võrdsed õigused inimeste või loomadega. Eelnevalt jagati osalejatele rollid/karakterid, et arutelust ei puuduks kuulsused, poliitikud, maskotid ja arvamusliidrid. Peakohtunikuks, kes juhtis arutelu, oli Eesti 4H tegevjuht Gerda Vares, samuti hindas väitlust spetsiaalselt kokku kutsutud komisjon. Peale tulist arutelu jõuti otsuseni, et maskottidel peaksid olema õigused just nii nagu inimestel. Otsuse kinnitas kohalik jurist. Õhtu lõpetas disko, kus muusikat mängis Jõhvi noorte DJ-punt Keri Plaati.

Laagri viimasel päeval sai hommikusöögiks maitsvaid pannkooke. Asjad pakitud ja klassid korras osaleti ajurünnakus. Peamised küsimused olid kuidas ja kuhu edasi, mis on Eesti 4H nokia jne, et leida täpsemad sihid ja eesmärgid. Peale seda oli laagri lõpetamine, kus kõik tublimad said endale midagi huvitavat ning akadeemiale pani punkti maitsev lõunasöök. Laagrist lahkuti  positiivsete emotsioonide ja uute sõpradega.

Soovime tänada Haridus- ja Teadusministeeriumi, Jäneda Kooli, Marek Silda, Heleri Alli, AHHAA teaduskeskust, Õhtulehe kirjastust, OÜ Greencube, Räpina Paberivabrikut, Realisteri, Eesti Lennuakadeemiat, Jääaja keskust, Teliat ning kõiki teisi, kes aitasid selle laagri toimumisele kaasa!

 

Eesti 4H Noorteaktiiv

Previous Next

Jõhvi noored lõid oma DJ-klubi, mis kogub üha enam populaarsust üle terve Eesti! Aastal 2017 toimus Jõhvi Noortekeskuses DJ-ring, millega sooviti mitmekesistada noortele suunatud tegevusvõimalusi. Ringi eesmärgiks oli õpetada noori muusikat miksima ja käsitlema DJ-pulti. Töötuba osutus noorte seas populaarseks ja õppimisse suhtuti seal täie tõsidusega. DJ-ring lõpetas küll oma tegevuse, kuid noored ja juhendaja Taavet Unt ei lasknud sellest end häirida ning otsisid edasisi tegevusvõimalusi. Kuna Jõhvi Noortekeskuses tegutseb ka Noorteühing Eesti 4H klubiline tegevus, siis nähti head võimalust teha koostööd, sest mõlema ringi põhieesmärgiks oli toetada noori nende ideede elluviimisel. Aastal 2018 registreeriti tegevus Noorteühing Eesti 4H alla ametlikult klubina ja nimeks sai Keri Plaati. Klubi tegutseb praeguseni Jõhvi Noortekeskuses. Klubi noored õpetavad iseseisvalt teisi noori, kes on selle tegevusest huvitatud ja otsivad võimalusi enesearenguks. Erinevate projektifondide ja noortekeskuse toel on klubi käsutuses olev tehnika muutunud aina paremaks ja kvaliteetsemaks. Selleks, et saada esinemiskogemust, on pakutud ennast mängima erinevatele üritustele. Alustati noortekeskusest, kus korraldati Jõhvi noortele diskosid. Suurim esinemiskogemus saadi neli päeva kestnud 4H suvepäevadel, kus lisaks heale kogemusele andis end tunda karm reaalsus, mis õpetas noortele  omakorda meeskonnatööd. Hea sõna levis kiirelt ja nii hakkasid Keri Plaati klubi vastu huvi tundma ka meie naabervallad ja noorteasutused. Tänaseks päevaks on klubi muutunud aina populaarsemaks ja klubi liikmeid  kutsutakse esinema noorteüritustele nii Ida-Virumaal kui ka mujal Eestis. DJ-klubi liikmed Sandra-Laura Nõmmeloo, Mathias Tooming, Veroonika Mendes, Mihkel Pass ja juhendaja Taavet Unt suhtuvad tulevikku optimistlikult ning tegutsevad Selle nimel, et klubi muutuks professionaalseks ja saaks tuntuks üle terve Eesti!

Janika Juuse
Virumaa piirkonnajuht

Lehekülg 1 / 3

© 2015 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.